Portfolio

İzolasyon Direnci Test Cihazı Kalibrasyonu

İzolasyon Direnci Test Cihazı Kalibrasyonu için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yalıtkanın elektrik akımına karşı göstermiş olduğu dirence izolasyon direnci (yalıtım direnci) denilmektedir.

İzolasyon (Yalıtım), herhangi bir izolasyon (yalıtım) malzemesi kullanılarak, ortamdan dışarı veya dışarıdan ortama olan enerji akışının indirgenmesidir.

ZOLASYON YALITIM TEST CİHAZI veya İZOLASYON MEGERİ

İzolasyon test cihazları, izolasyon (yalıtım) direnci ölçümünü yapan test cihazlarıdır. İzole (yalıtkan) malzemeye farklı kademelerde DC gerilim uygulanarak izole (yalıtkan) malzemenin geçirdiği akımın ölçülmesi akabinde uygulanan gerilim üzerinden ohm kanununa göre hesap yapan cihazlardır. İzolasyon Megeri olarak da geçer.

İZOLASYON TESTİ (YALITIM TESTİ) NERELERDE YAPILMALIDIR?

-Kablo izolasyon testi,

-Trafo izolasyon testi,

-Elektrik motorları,

-Jeneratörler

İzolasyon direnci (yalıtım direnci) ölçümü elektrik tesisatının, dolayısıyla da işletmelerin ve canlıların güvenliği için önemlidir.

İzolasyon direncinin (yalıtım direncinin) yüksek olması istenir.

Düşük değerlerin görüldüğü ekipmanlar devreye alınmamalı, izolasyonu kuvvetlendirlmeli ya da değişmelidir.

Meger cihazlarının kalibrasyon işlemleri yılda bir kez olmak üzere her yıl tekrar edilmesi gerekir. Meger cihazlarının kalibrasyon işlemleri akredite olarak yapıldığı gibi izlenebilir olarak’ta yapılabilir. Kalibrasyon periyotlatlarının belirlenmesi cihazın kullanım sıklığına göre değişmektedir. Insulatıon Tester (İzolasyon Test Cihazı) cihazının uygun aralıklarla kalibrasyon yaptırılması kullanıcıya aittir. Insulatıon Tester cihazı kalibrasyonu için bize bu [email protected] mail adresinden veya buradan ulaşabilirsiniz.

İzolasyon Direnci Test Cihazı Kalibrasyonu için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara