Portfolio

AND Terazi Tamiri Bakımı Onarımı

AND Terazi Tamiri Bakımı Onarımı

Analitik terazi, cisimlerin kütlelerini en doğru şekilde ölçmesi için tasarlanmış aşırı hassas laboratuvar cihazlarıdır. Yapılan ölçümler en fazla 0,1 mg – 0,01 mg arasında hata oranı vermektedir. Yapılan ölçümler aşırı hassas olduğundan çok küçük kütleli cisimlerin ölçüm sonuçları havada uçuşan toz vb. maddelerden kolayca etkilenebilmektedir. Bunu önlemek amacıyla analitik terazilerde her yanı kapalı bir ölçüm odası bulunmaktadır. Ölçümler bu odanın içinde yapılarak en doğru sonuçlara ulaşılır. En ufak artışları dahi tespit etmeyi amaçladıklarından ötürü, küçük bir esinti veyahut toz zerresi dahi sonuçların değişmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü analitik terazi, hiçbir dış etmenin bulunmadığı kapalı, özel odalarda bulundurulmalıdır ve ölçümler orada yapılmalıdır. Bu teraziler aşırı hassas olduğundan kolayca bozulabilmektedir. Bu sebepten ötürü sıklıkla test edilip kalibre edilmelidir. Çoğu analitik terazi hem otomatik kalibrasyona hem de harici ağırlıklarla yapılabilen kalibrasyon sistemine sahiptir.

Analitik Terazi ile diğer teraziler arasındaki farklar nedir?

Analitik terazi, küçük nesnelerin kütlelerini en az hata payı ile ölçülmesi için tasarlanmıştır. Diğer terazilere göre çok daha hassas ölçümler yapabilirler. Diğer terazilere göre çok daha iyi bir okunabilirliğe sahiptirler. Ölçüm sırasında meydana gelen değişikliklere karşı aşırı hassastırlar ve kütledeki en ufak değişimleri dahi tespit edebilirler. Diğer teraziler daha çok seçenek sunmaktadır fakat ölçülen kütlenin sonucunu ayrıntılı bir şekilde veremezler. Laboratuvarlar da kesin ölçümler lazım olduğundan dolayı analitik terazi en doğru seçimdir. Diğer terazilerden başka bir farkı ise, ölçüm sonuçları toz, hava, sıcaklık gibi etmenlerden etkilenmesin diye ölçüm yapılan alan camla kapalıdır.

 

Diğer Teknik Servis Hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

AND Terazi Tamiri Bakımı Onarımı için bize buradan ulaşabilirsiniz.

 

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara