Portfolio

Mikropipet Kalibrasyonu

Mikropipet Kalibrasyonu

Mikropipet Nedir ?

Mikropipetler, çok az miktarda sıvıyı aktarmak veya ölçmek için tasarlanmış yaygın bir laboratuar ekipmanları türüdür. 0.003 ons (0.1 mililitre) kadar düşük hacimleri ölçmek için kullanılabilirler. Laboratuar ayarlarında kullanılan standart mikropipetler, ayar kadranı veya bir piston düğmesi dahil olmak üzere birkaç temel parçaya

sahiptir. Mikropipetler üzerindeki pistonlar başparmağınıza basılır ve serbest bırakıldığında, sıvı özel bir plastik uç içine çekilebilir. Mikropipetin çeşitli farklı ebatları, tipleri ve stilleri mevcuttur.

Ortalama mikropipet, bir ses seviyesi ayar kadranı veya dijital ses seviyesi göstergesi de dahil olmak üzere çeşitli

bileşenlerden oluşur. Bir şaft sonunda, bu pipetler ayrıca farklı tek kullanımlık uçları yerleştirmek için tasarlanmış

bir bağlantı noktasına sahiptir. Sıvılar, millerin kendilerine yerine mikropipet millerinin ucuna yerleştirilen tek

kullanımlık plastik uçların içine çeker. Mikropipetlerin çoğunda bulunan iki ana düğme, piston düğmesi ve uç çıkarma düğmesidir. Ejektör düğmesine basıldığında pipet cihazın sonunda tek kullanımlık ucu hemen serbest bırakacaktır.

Çoğu mikropipet piston, iki farklı pozisyonda durması için tasarlanmıştır.

Pistonu ilk durma konumuna getirmek ve

yavaşça serbest bırakmak, pipetin istenen sıvı hacmini ucuna çekmesine neden olacaktır. Bir mikropipetin

pistonunu ikinci durma noktasına daha fazla bastırmak, ilk durakta cihaza çekilen sıvı hacmini serbest bırakır. Doğru bir ölçüm yapmak için, pipet ucu bir pipet ucu numuneye yerleştirilmeden önce ilk durma noktasına kadar bastırılmalıdır.

Daha yaygın olan mikropipet boyutlarından üçü P20, P200 ve P1000’i içerir. Her farklı boyut, farklı hacim aralığındaki sıvıları ölçmek için tasarlanmıştır.P1000 mikropipetleri,

mevcut daha büyük mikropipetlerden bazılarıdır veya tipik olarak 3.4 ila 33.8 ons (100 ila 1.000 mililitre) arasında bir hacme sahip sıvıları ölçmek içindir .

Bir mikropipetin ses ayar kadranı, doğru ölçüm yapılmasına yardımcı olur. Bu kadran ayarlandığında, ses göstergesindeki dijital okuma ayarı yansıtacak şekilde değişecektir.

Mikropipet Kalibrasyonu ya da Bakımı için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer teknik servis hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara