Portfolio

Gaz Ölçüm Cihazı Kalibrasyonu

Gaz Ölçüm Cihazı Kalibrasyonu için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Gaz ölçüm cihazları birden fazla kullanım alanını kapsar. İhtiyacın karşılanmasına yönelik üretilmiş olan bu cihazlar, verili ölçüm görevine ve uygulama alanının şartlarına uygun çözümler kazandırır. Kullanım alanları ise yapılan işe ve alınmak istenilen tedbire göre farklılık gösterir. Aşağıda gaz ölçüm cihazlarının ne amaçla kullanıldıkları belirtilmiştir.

Kıyafet Üzeri Konumlandırma

Kıyafet üzerine konumlandırılmış olan gaz ölçüm cihazları, olası risklere karşı kişiyi uyarır. Özellikle iş kıyafetleri üzerine konumlandırılarak güvenlik tam olarak sağlanmış olur. Yüksek derecede rahatlık kazandıran bu cihazlar çalışanın bulunduğu mekan içerisindeki gaz ölçümünü yaparak olası risk durumunu belirler. Sürekli ölçüm yapılması gereken alanlarda kullanılması uygundur.

Alan Gözetimi

Alan gözetimi yapan gaz ölçüm cihazları sayesinde birden fazla çalışanın bulunduğu alanlarda güvenlik sağlanmış olur. Sabit bir noktaya konumlandırılan cihazlar, ideal alanı tespit eder ve bu alan içerisindeki gaz miktarını sürekli olarak ölçer. İstikrar sahibi olan bu cihazlar güvenilir oldukları gibi alarm sistemleriyle desteklenerek alan içerisinde gerekli tedbirin alınmasına yardımcı olur.

 

Pompalı Gaz Dedektör Cihazı

Pompalı gaz dedektörleri kapalı alan girişlerinde kurulur. Bakım ve onarım işlerinin ihtiyacı olan kapalı alanlara, tehlikeli maddelerin konması halinde gaz ölçüm cihazları kurularak risklerin ortadan kaldırılması sağlanmış olur. Pompalı gaz dedektörleri kapalı alanlara konumlandırılırken hortum, sondaj gibi uyumlu parçalarla desteklenerek alan içerisindeki tehlikeli gazın dışarı atılması sağlanmış ve kapalı alanın güvenliği artırılmış olur. Kapalı alanlara giriş yapan kişilerin giriş izinleri ölçülerek uyarı sağlanır.

 Sızıntı Bulma

Gazların bazen saklanması ve taşınması gerekli olabilir. Sızıntı bulma cihazları taşıma ve saklama esnasında oluşabilecek olan sızıntılara karşı duyarlı hareket eder ve olası sızma ihtimalinde tehlikeyi uyarır. Tehlikeli olan bu gazlar sızdığında insan ve doğaya zarar verebilme olasılığı göz önünde bulundurulduğunda, bu tespitin önceden yapılmış olması çok önemlidir. Sızıntı bulma cihazları pompalarla uyumludur ve olası sızıntı halinde kısa sürede sızıntıyı tespit edip alandan uzaklaştırır.

Gaz Ölçüm Cihazı Kalibrasyonu için bize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara