Portfolio

Ameliyathane Hepa Filtresi

Ameliyathane Hepa Filtresi

PANEL HEPA FİLTRELER

Kullanım Amacı : Son kademede yüksek etkili partikül filtre olarak

Özellikleri : EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları

Kullanım Alanları : Ameliyathaneler, hastaneler, ilaç fabrikaları veya temiz odalar.

Üretim : Mikro cam elyaf kağıdın mini pile teknolojisi ile katlanarak, çerçeve kanaraları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan MDF veya alüminyum kasa içerisine yerleştirilerek .

Verimlililk Sınıfı : H10 (EU10)   – H13(EU13)     – H14(EU14)   – U15 (EU15)

Kullanım Amacı : Son kademede yüksek etkili partikül filtre olarak

Özellikleri : EN 1822 strandartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte müşteriye sunulur.

Kullanım Alanları : Ameliyathaneler, hastaneler, ilaç fabrikaları, temiz odalar.Yüksek debide hepa seviyesinde filtrasyon gerektiren ortamlarda kullanılır.

Üretim : Mikro cam elyaf kağıdın mini pile teknolojisi ile katlanarak, çerçeve kanaraları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan MDF veya alüminyum kasa içerisine yerleştirilerek üretilir.

Verimlilik Sınıfı:H10 (EU10)H13 (EU13)H14 (EU14)U15 (EU15)

YÜKSEK DEBİLİ  HEPA FİLTRELER

HEPA FİLTRE KUTUSU

Örneğin havanın odaya dağılımı HEPA filtre kutuları üzerinden yapar. Bu nedenle HEPA filtre kutularının doğru seçilmesi, sızdırmaz olarak montajı çok önemlidir.

HEPA filtre kutuları gövde, filtre ve difüzör olmak üzere 3 parçadan oluşmaktadır. Gövde üzerinde tercihe göre üstten veya yandan hava girişine imkan tanıyan kanal bağlantı ağzı bulunur. Altta odaya bakan yüzeyde hava dağılımını temin eden özel perfore veya kanatlı difüzör monte edilebilir. Kullanılan filtreler ise odada istenilen özelliğe göre H10’dan H16’ya kadar farklı standartlarda olur.

HEPA filtre kutularının ağırlığı 12-47kg arasında değişmektedir. Ayrıca bütün HEPA filtre kutularına sızdırmazlık testi uygulanmaktadır.

Kullanım Amacı : HEPA filtre montajı için kullanılan hijyenik havalandırma ekipmanıdır.

Özellikleri : Tam sızdırmazlık ve kolay kullanım imkanı sağlar. DIN 1946/4’e göre test eder. Bu nedenle %100 sızdırmazlık garantisi ile kullanıma sunulur.

Ancak hepa filtreler montajı yapıldıktan sonra partikül ölçümü, validasyon ve performans ölçümü yapılması gerekir.

Bu nedenle bu ölçümler hepa filtreler için gerekli olan ölçümlerdir.

Filtreleme performansları;

Hepa filtreler kullanıldıkça zaman içerisinde filtreleme performanslarından hiç bir şey kaybetmezler aksine filtre kullanıldıkça filtreleme performansı artar, yani sizler her zaman için hepa filtrelerin filtreleme perfonmasına güvenebilirsiniz (örneğin %99 bir hepa filtre kullanıldıkça %99,97’ye veya daha yukarıya çıkar).

Ancak metal plakalardan oluşan elektrostatik filtreleri çok sık olarak yıkayıp temizlemek gerekir çünkü metal plakalar üzerinde biriken partiküller elektrostatik filtrenin filtreleme performansını olumsuz yönde etkiler ve her gün düşer, sonuç olarak elektrostatik filtrenin filtreleme performansına sürekli olarak güvenemezsiniz

Günümüzde ameliyathanelerde, hastanelerde ve temiz oda uygulamasında filtreleme performansı güvenirliliğinden ve bakım gerektirmeyen yapısından dolayı hepa filtreler kullanılmaktadır.

 

NEM VE HEPA

Aşırı nem insanlarda alerjiye, astıma ve romatizmaya yol açar.

Diğer taraftan bakteri ve toz akarlarının hızla üremesine, duvarların nemlenmesine, duvar kağıt ve boyalarının kalkmasına, kapı ve pencerelerin çürümesine, küf üremesine, giysilerin ve ayakkabıların deforme olmasına ve küflenmesine, her türlü ev eşyasında bozulmaya ve metallerin paslanmasına sebep olur.

Bu nedenle insanlar için ideal nem oranı %45 ile %55 arasındadır.

Aynı şekilde aşırı nemin oluşmasına, evde yaşayan insanlarda katkıda bulunurlar.

Bu nedenle bulunulan ortamın sürekli olarak havalandırılması gerekmektedir.

Örneğin dört kişilik bir aile, ortalama olarak evin havasına günde 10 litre nem katar. Ayrıca ortam havasının devamlı havalandırılamaması da nemi arttırır.

 

Ameliyathane Hepa Filtresi Satışı ve diğer ürünlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara