Portfolio

Işık Kabini / Renk Değerlendirme Kabini

Işık Kabini / Renk Değerlendirme Kabini

Işık Kabini; sektörün ihtiyacına göre D50, D65, CWF, A, U30, U35, TL84, UV ve daha fazla çeşitte aydınlatma çeşidine sahip, bu aydınlatma çeşidini belirtilen süre  garantisiyle malzemelerinizin renk kontrolünü sabit koşullarda sağlayabilmeniz amacı ile üretilen ürünlerdir.
Kontrol edilecek numune ürününüzün büyüklüğü veya küçüklüğü ile doğru orantılı olacak şekilde ebat çeşitleri bulunmaktadır. Standart kabinlerin ebadı 60cm iken, özel üretimlerle 120cm ve 150cm’lere kadar geniş kapasiteye ulaşan kabinlerde mevcuttur. Burada tercihinizi etkileyecek olan en önemli husus, kontrol etmek istediğiniz numunenin ebadı olmalıdır. Büyük bir numune kontrol etmek isterseniz 60 cm’lik standart ebat bir kabin bu anlamda size yardımcı olmayacaktır; çünkü kabinin kullanım amacı, elinizdeki numunenin tamamının tek parça halinde kabin içerisinde belirlenen ışık altında kontrol etmeniz için tasarlanmaktadır. Küçük ebatta bir kabin içerisinde büyük ebatta bir numuneyi parça halinde kontrol edebilirsiniz ve parçanın kabin dışında kalan alanı, kontrol ettiğiniz ortamdan gelecek standart bir ışığın yansımasına maruz kalacağı için bu durum sizi yanıltacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken aslında kabinin içeriğinde bulunan aydınlatmanın niteliğidir.

Standart ışık kaynakları altında renk değerlendirmesi yapılmasında ve renk karşılaştırmalarında kullanır. Doğal gün ışığına iyi bir alternatif olan

D65 gün ışığının yanı sıra TL84, D50, TL83, F-INCA ,UV, U30 ve daha birçok ışık kaynağı seçeneği olan modeller mevcuttur.
Cihaz elektronik kontrolörlü olup kontrolör üzerinden lamba ömürleri ve özellikleri gözlenir.

Ayrıca farklı ölçü ve özelliklerde ışık kabinleri de portföyümüzde bulunmaktadır.

Cihaz üç farklı ebatta (60cm,120cm,150cm) ve lamba özelliklerine göre 4 veya 5 ışık kaynaklı üretilmektedir.

Opsiyonel Ürünler

45° li sehpa opsiyoneldir.

Işık Kabini sprey boya veya yaş boya(kabin içi)

Standartlar

ASTM D1729 ISO 3668 BS950 DIN6173

ASTM D2244

TEKNİK SERVİS

Test cihazlarınıza deneyimli personellerimiz tarafında hızlı güvenilir, teknik servis ve bakım hizmeti verilmektedir.

GARANTİ

Test cihazlarımız 1 (bir) yıl üretici garantisine sahiptir.

Işık Kabini / Renk Değerlendirme Kabini Lıght Box için bize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara