Portfolio

HP Defibrilatör Cihazı Tamiri ve Bakım Onarımı

HP Defibrilatör Cihazı Tamiri ve Bakım Onarımı

DEFİBRİLATÖR NEDİR ?

Defibrilator, kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır. Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği taktirde kalp dışarıdan uyarılılarak kasılır. Kalbe defibrilatörle şok verilebilmesi için kalbin ventriküler flatter veya fibrilasyonda olması gerekir. Tamamen durmuş kalbe şok vermez.

DEFİBRİLATÖR :

Kalbin normal dışı hızlı atımını durdurarak tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araç.

1.Fizyolojik Açıklama :

Fibrilasyon : Kalp, yani dolaşım sisteminin en önemli organı bir pompa gibi çalışmaktadır. Hayatın devamı için bu pompanın kusursuz şekilde çalışması gereklidir.

Kalp kası, sinoatriyal düğümde üretilen elektrik sinyallerine cevap olarak kasma ve gevşeme olur. Kalp kası çizgili kas fibrillerinden veya liflerden meydana gelir.

Bu liflerin hepsinin aynı anda gerilmesi sonucunda kalp kasında kasma olur. Bu fibrillerin veya liflerin herhangi bir hastalık nedeniyle düzensiz, birbirine bağımsız zamanda gerginleşmesine fibrilasyon denir.

Fibrilasyona uğramış kalp eğer bu şekilde çalışmaya devam ederse bir süre sonra kalp fibrilleri birbirinden ayrılır ve artık çalışamayacak bir hal alır.

Defibrilasyon : Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisi şok halinde verilirse; kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kalpte kasılma olur.

Tıpkı bir motora ilk hareket verildikten sonra motorun çalıştığı gibi,

bu şekilde uyarılan kalp yeniden çalışmaya başlar.

Fibrilasyona uğramış kalp üzerinde ise bu elektrik şoku tam kalp kasının en kasılı olması gerektiği anda yapılmalıdır.

HP Defibrilatör Cihazı Tamiri ve Bakım Onarımı için bize ulaşabilirsiniz.

 

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara