Portfolio

Fark Basınç Manometresi Kalibrasyonu

Fark Basınç Manometresi Kalibrasyonu

Nedir ?

Fark Basınç Ölçer, hava fark basıncını belirlemek için küçük ve kullanışlı bir ölçüm cihazıdır. Fark basınç ölçer ± 5000 Pa ölçüm aralığına sahiptir. Basınç ölçer, 8 mm çapında iki hortum bağlantısı ile bağlanır. Açıldıktan sonra fark basınç ölçer doğrudan fark basıncını gösterir.

Basınç ve vakum’un ölçülmesi için çok çeşitli teknikler geliştirilmiştir. Basınç ölçümü için kullanılan bu cihazlar, basınç ölçüm saati veya vakum ölçüm saati olarak adlandırılır.

Manometre, bir basınç ölçüm aletidir, genellikle atmosferik basınca yakın basınç ölçümleri için kullanılır. Manometre terimi sık olarak, özel sıvı kolonlu hidrostatik cihazları ifade etmek için de kullanır.

Vakum ölçüm saativakum (vakum, iki alt kategoride incelenir: yüksek ve düşük vakum) içindeki basıncı ölçmek için kullanılır. Vakum ölçümü için kullanılan tekniklerin birçoğu basınç ölçüm aralığı içinde uygulanabilirdir. Bundan dolayı, farklı tipteki birçok ölçüm cihazı birleştirilerek, 10 mbar’dan 100000000000 mbar’a kadar olan basıncı aynı basınç ölçüm sistemi içinde ölçmek mümkündür

Nerelerde kullanılır,

Bu cihazla iki çalışma basıncı arasındaki fark basıncı ölçer. Bu ölçüm, bourdon tüplü manometreyle veya diyaframlı manometreyle yapar. Bu cihazlar, darbe ve titreşimin olduğu yüksek dinamik yük altındaki, test noktalarında basınç ölçülürken, sönümleyici akışkanla (genellikle gliserinle) doldurulurlar. Ayrıca, bu cihazlar hidrolik bir sistemin kontrolünde kullanılırlarsa, elektrikli veya pnömatik şalterlerle bağlanabilirler.

Çalışma sistemlerine göre üç çeşit manometre vardır. Bourdon tüplü manometre, diyaframlı manometre dijital manometreler, basınç transmitterleri ve fark basınç manometreleri.
– Manometre Kalibrasyonu
– Vakummetre Kalibrasyonu
– Manovakummetre Kalibrasyonu
– Basınç Transmitteri Kalibrasyonu
– Emniyet Valfi Kalibrasyonu
– Fark Basınç ölçer ya da Fark Basınç Manometresi Kalibrasyonu
– Basınç Kalibratörü ya da Kalibratör Kalibrasyonu
– U tipi manometre Kalibrasyonu
Basınç Transmitteri Kalibrasyonu için bize ulaşabilirsiniz.
Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara