Portfolio

Basınç Transmitteri Kalibrasyonu

Basınç Transmitteri Kalibrasyonu

Transmitter ne ise yarar?

Basınç Transmitteri ise ölçülen basıncın büyüklüğünü veya değişimini standart bir elektriksel değere çevirir. … Buna bağlı olarak diyaframlı basınç transmitterleri mekanik bağlantı noktasında bulunan diyaframa uygulanan basıncı, elektrik sinyaline çevirerek basınç miktarını ortaya çıkaran cihazlardır.

Transmitter ölçüm yapar mı?

Transmitterler bir nevi sinyal dönüştürücüdürler. Sensörlerin algıladığı akış, sıcaklık, basınç, seviye, nem, ph gibi çevresel değişkenleri ölçerek kontrol cihazlarının anlayabileceği düşük akımlı elektriksel sinyallere dönüştüren ara cihaz ekipmanlarıdır.

Basınç Nedir ?

Basınç, bir yüzey üzerine etkide bulunan dik kuvvetin, birim alana düşen miktarı. Katı, sıvı ve gazlar ağırlıkları nedeniyle bulundukları yüzeye bir kuvvet uygularlar. Kuvvetin kaynağı ne olursa olsun birim yüzeye dik olarak etki eden kuvvete basınç, bütün yüzeye dik olarak etki eden kuvvete de basınç kuvveti denir.

Nerelerde Kullanılır ?

İç tesisatta pek rastlamadığımız manometre, merkezi sistemli binaların kazan dairelerinde veya regülatörün bulunduğu yerlerde. Manometrenin bir diğer kullanım alanı ise sağlık sektörüdür. Hastanın kan basıncı ve son yollarındaki basıncı izlemek için kullanılan aletlerin üzerinde manometre yer alır.
Manometre Çeşitleri;
Çalışma sistemlerine göre üç çeşit manometre vardır. Bourdon tüplü manometre, diyaframlı manometre dijital manometreler, basınç transmitterleri ve fark basınç manometreleri.
– Manometre Kalibrasyonu
– Vakummetre Kalibrasyonu
– Manovakummetre Kalibrasyonu
– Basınç Transmitteri Kalibrasyonu
– Emniyet Valfi Kalibrasyonu
– Fark Basınç ölçer Kalibrasyonu
– Basınç Kalibratörü Kalibrasyonu
– U tipi manometre Kalibrasyonu
Basınç Transmitteri Kalibrasyonu için bize ulaşabilirsiniz.
Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.
WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara