Portfolio

Croc Metre Tamiri Bakım Onarımı

Croc Metre Tamiri Bakım Onarımı

Renk haslığı: Boyalı veya baskılı ürünün üzerindeki boyarmaddenin kullanımı ve bakımı sırasında maruz kaldığı doğal etkilere karşı koyabilme ve renk dayanım özelliğidir. Kumaşın renginin atmaması ve elbisenin solmaması gerekir.

Sürtünme haslığı ya da Krokmetre

Kuru ve yaş sürtünme olarak iki çeşittir. Tekstil ürününün kullanım şartlarında kullanıldığı alanlara göre sürtünmeden dolayı karşılaşacağı etkilere dayanım direncidir.

Işık haslığı:

Renkli ve baskılı ürünün güneş ışınlarına karşı renklerini uzun süre koruyabilme direncidir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalacak ürünün yüksek ışık haslığına sahip olması gerekir.

Hava koşullarına dayanıklılık haslığı:

 Çadır, bayrak, branda olarak kullanılan tekstil ürününün güneş ışınlarına nem, rüzgâr, yağmur gibi doğal koşullara dayanıklı olması gerekir. Bu koşullara uygun boyar maddeler kullanılmalıdır.

Ter haslığı:

Ter haslığının en dikkat edilmesi gereken ürünler üst giyim için hazırlanan ürünlerdir, terlemeye maruz kalmayacak giyim eşyası çok azdır, ürünün terleme sonucunda boya salmaması veya sararma göstermemesi gerekir.
Kullanım haslığı:

Bir ürünün satılabilmesi için görüntüsü ve estetiği önemli rol oynar, ürünün kendi kullanım şartlarımızda bu görüntüsünü ve estetiğini daha uzun muhafaza etme dayanımına kullanım haslığı denir.

Yukarıda belirtilen haslık çeşitlerine ek olarak: su haslığı, tükürük haslığı, yıkama haslığı, kaynatma haslığı, yıkama haslığı, kuru temizleme haslığı, su damlatma haslığı, sürtme haslığı, hava şartlarında ışık haslığı, terli ışık haslığı, klorlu ağartma haslığı, klorsuz ağartma haslığı, deniz suyu haslığı, havuz suyu haslığı, kuru ısı haslığı, sıcak pres haslığı, frosting haslığı, fenolik sararma haslığı, boyar madde transferine karşı renk haslığı ve paslanma dayanımı haslığı gibi çeşitleri vardır.

Tekstil Haslık Testleri 

Uluslararası akreditasyon kuruluşları haslık testlerin de standart değerler sağlamak için skala geliştirmişlerdir. Bu skalalar mavi skala ve gri skala olmak üzere iki çeşittir.

Mavi skala:

 Bu skala değerlendirilmesinde ışık haslıkları test edilir sekiz basamak olarak içinde yine ayrı derecelendirilmiştir.
Gri skala:

Işık haslığı dışındaki tüm testler gri skalaya göre değerlendirilir. Bu skala da 5 basamak olarak kullanılır. Örnek olarak alttaki gibidir. Gri skalaya göre derecelendirme:
5. derece: Çok iyi,
4/5 derece: İyi,
4. derece: Orta,
3/5 derece: Biraz kötü,
3. derece: Sınır değer,
2/5 derece: Siyahlar için kabul, diğer renkler için ret,
2. derece: Kötü,
1/5 derece: Çok kötü,
1. derece: Çok kötü.

Croc Metre Tamiri Bakım Onarımı ya da sürtme haslığı hizmeti detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon ya da teknik servis hizmeti sağladığımız cihazlara buradan göz atabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara