Portfolio

Sterilizatör Tamiri Bakım Onarımı

Sterilizatör Tamiri Bakım Onarımı

Otoklav Sterilizatör cihazı, mikroorganizmaların üremesini engellemek için kuru hava kullanılan sıcak hava fırınlı elektrikli cihazlara denir. … Sterilizatörler, çeşitli şekil ve boyutlardaki katıları, sıvıları ve aletleri sterilize edebilir.

Sterilizatör Ne İşe Yarar?

Sterilizatör, sıcaklığı kontrol etmek için bir termostat kullanarak oda sıcaklığında 50 ila 300°C arasında çalıştırılabilirler. Sterilizer, ısıyı tutmak ve enerji verimliliğini arttırmak için çift duvarlı izolasyon ile korunur. İç tabaka zayıf bir iletken ve dış tabaka metalikten yapılmıştır.

Nasıl Çalışır ?

Sterilizatör, genellikle, sıcaklığı kontrol etmek için bir termostat kullanarak oda sıcaklığında veya 50 ila 300 ° C arasında çalıştırılabilirler . Sterilizatörler, çift duvarlı izolasyonuyla ısıyı tutar ve enerjiyi korur , iç tabaka zayıf bir iletken ve dış tabaka metaliktir.

Kuru Hava Sterilizasyon: Kuru ısı sterilizasyonu (bakteri sporları dahil tüm mikroorganizmaların öldürülmesi veya uzaklaştırılması) için kuru hava kullanılan sıcak hava fırınlı elektrikli cihazlara sterilizatör cihazı denir. Kuru havanın mikroorganizmalar üzerine etkisi nemli ısıya göre daha azdır.

Başlıca sterilizasyon yoları şunlardır.

  • ısı ile sterilizasyon
    • basınçlı buhar ile sterilizasyon
    • kuru sıcak hava ile sterilizasyon
  • süzme ile sterilizasyon (filtrasyon)
  • ışınlar ile sterilizasyon (ışınlama)

Sterilizatör veya Otoklav Cihazı kalibrasyonu yapılmakta olup bu tür cihazların kalibrasyon işlemi en senede bir kere yapılması gerekmektedir.

Sterilizatör Tamiri Bakım Onarımı veya kalibrasyonu için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara