Portfolio

Fototerapi Tamiri Bakımı

Fototerapi Tamiri Bakımı

Fototerapi  Nedir ?

Belirli bir dalga boyuna sahip ultraviyole ışınları kullanılarak uygulanan tedavi yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan ışınlar güneş ışığı içerisinde de bulunmaktadır. Kronik kaşıntı, sedef, egzama, vitiligo gibi pek çok deri hastalığının ve sıklıkla yeni doğan döneminde görülen sarılık tedavisinde etkilidir. Dönemsel depresyon ve vücut saatinin yeniden programlanması konularında faydaları vardır. Günümüzde fototerapi cihazı tasarım olarak taşınan şekilde dizayn edilmektedir. Bu da tercih edilebilirliğini artıran bir detaydır. Taşınan cihazların geliştirilmesi sayesinde evde fototerapi tedavisi mümkün kılınmıştır. Fototerapi uygulamaları ışın veya ışık tedavisi olarak da anılmaktadır.

Yeni doğan bebeklerde sarılık çok sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Erken tespit edilmesi ve takibinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Genellikle kendiliğinden geçiyor olsa da nadiren yaşanan riskli durumlara yol açabilir. Bebekteki sarılık düzeyinin risk sınırının üzerinde olması halinde yenidoğanda fototerapi uygulaması gerçekleştirilir. Tedavi konusunda yöntem tercihi yapılırken fototerapi sınırları dikkate alınacaktır. Sarılık tedavisinde vücuttan bilirubin atılmasını sağlayarak etkisini göstermektedir. Vücuttan bilirubin atılması sarılık değerlerinin kontrol altına alınmasını sağlar. Yenidoğan fototerapi sınırları belirlenmesi için cilde bakarak değerlendirme yapıyor olmak yanıltıcı olur. Değerlendirmenin kan tahlili yapılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Fototerapi tedavisi tercih edildiğinde bazen tam olarak hastalığın ortadan kaldırılması mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda dahi var olan hastalık bulgularını iyileştirebilmektedir. Bunun haricinde yeni lezyon oluşumu azaltılabilecek ve belirgin bir düzelme sağlanmasının ardından kontrol altına alınabilir. Uygulama genelinde düzelme sağlanması durumunda tedavi durur. Bazı durumlarda giderek azalan şekilde idame tedavi olarak adlandırılan devam tedavisi uygulanmasına devam eder.

 

Fototerapi Tamiri veya Kalibrasyonu

Fototerapi Tamiri Bakımı için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer teknik servis hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Fototerapi Tamiri veya Bakımı

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara