Portfolio

Binder Etüv Cihazları Tamiri ve Teknik Servisi

Binder Etüv Cihazları Tamiri ve Teknik Servisi

Etüv Nedir ?

Etüv, insan sağlığına zararlı olan bakterileri sterilize etmeye yarayan bir cihazdır. Genellikle laboratuvar ve hastane ortamlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda laboratuvar malzemelerinin ya da büyük hastanede kullanılan önemli cihazların dezenfeksiyon işlemleri için kullanılır. Mikropları tutundukları ya da bulundukları yerde öldürme ya da kurutmaya yardımcı olur. Bu sayede çoğunlukla kalabalık olan ortamlarda ya da deney yapılan ortamlarda hijyenin sağlanmasına etüv cihazları yardımcı olur. Etüv cihazlarının boyutu küçüktür ve çok yer kaplamaz. Etüv cihazı hem de kolay taşınabilir olduğundan oldukça pratik uygulama yapma imkanı sunar. Sağlık alanlarında ve laboratuvarlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Etüv Cihazı Ne İşe Yarar ?

Sağlık açısından önemli olan sektörlerde hijyeni sağlamak amacıyla mikropları etkisiz hale getirmek için kullanılır. Aynı zamanda su, süt gibi insan organizması için gerekli olan yararlı bakterilerin doğru bir şekilde üretilmesi canlı kalması için de etüv cihazı kullanılmaktadır. Etüv cihazının içerisinden geçen elektrikler sayesinde bu tarz bakterilerin canlı kalıp üretilmesini sağlar. Böylece sağlık sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Etüv cihazı sadece zararlı bakterileri yok etmez yararlı bakterilerin canlı kalmasını sağlar. Bakterilerin canlı şekilde kalması için belirli bir sıcaklığa ihtiyaç vardır. Bu sıcaklığı da etüv cihazı sağlar. İçindeki elektrik sayesinde sıcaklığın stabil kalmasını sağlar. Bakteri üretiminin devamı için gerekli olan sıcaklık 37 derecedir. Bu sıcaklığın sabit olması insan sağlığı için yararlı olan bakterilerin canlı kalmasını, üremesini sağlar. Bu sayede gıdaların bozulmadan, faydalı bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda etüv cihazı küf oluşturma işlemleri için de kullanılmaktadır. Küf oluşturma sıcaklığı ise daha düşüktür. Genellikle 22 derecede küf oluşumu sağlanır, sürekliliğinin kazanmasına yardımcı olur.

-Power supply onarımı

– Kontrol kartı onarımı

– Rezistans değişimi

– Tuş takımı değişimi

– Mekanik onarım

-Periyodik bakım

Binder Etüv Cihazları Tamiri ve Teknik Servisi için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer teknik servis hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Categories
WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara