Portfolio

Phılıps Defibrilatör Cihazı Tamiri Bakım Onarımı

Phılıps Defibrilatör Cihazı Tamiri Bakım Onarımı için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Defibrilatör cihazları hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde hastanelerin Ameliyathane bölümlerinde Hastanelerin Acil Servislerinde Ambulanslarda kullanılan hayati önem taşıyan medikal bir cihazdır. Halk arasında Şok Cihazı adı da verilen defibrilatör cihazı kalbin normal dışı atımlarında kalbin normal atımlarına geri dönmesi için hastaya uygulanan bir araçtır. Defibrilatör cihazları 150 j – 270 j – 300j  – 360 j arasında joule (enerji) verebilirler. Buda yaklaşık olarak 3000 v bir potansiyel fark uygular.

Defibrilatör Cihazının kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar;

• Defibrilatörler yüksek risk taşıyan tıbbi cıhaz sınıfına girmektedir. Cihazın hasta üzerinde arızalanmasına meydan vermemek için, uluslar arası standartlara göre, defibrilatörlerin her 6 ayda bir test ve kalibrasyon ölçümleri yapılmalıdır.

• Defibrilatör cihazı kullanım kitabı kullanımdan önce mutlaka okunmalıdır. Bu şekilde, cihaz hatalı çalışma sonucu alarm verdiği zaman gerekli müdahale anında yapılabilcektir. Cihaz üzerinde çeşitli ikaz göstergeleri bulunmaktadır. Örneğin: batarya şarj seviyesinin düşük olması, cihaz sigortasının yanık

olması, kayıt mekanizmasının sıkışması, EKG kayıt ucunun yanık olması vs.

• Tercihen defibrilatör cihazına ait bir veya daha fazla sayıda yedek batarya bulunmalıdır. Bu bataryalar sürekli olarak şarj aletinde hazır bekletilmelidir.

• EKG monitör elektrotlarının hasta ile temasının yeterli olmaması hasta EKG trasesinin bozuk çıkmasına neden olmaktadır.

Phılıps Defibrilatör Cihazı Tamiri Bakım Onarımı için bize tamiri için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara