Portfolio

Otoklav Kalibrasyonu Yapan Firmalar

Otoklav Kalibrasyonu Yapan Firmalar genel olarak kalibrasyon labotuvarlarıdır.

Otoklav kalibrasyonları cihaz içerisindeki sıcaklık ve basınç kayıtlarının ölçülmesi işlemi ve bu işlemin kayıt altına

alınması işlemidir. Sterilizasyon cihazlarının kalibrasyon işlemleri diğer tıbbi cihazlarda olduğu gibi senede en az bir

kez olmak üzere tekrarlanmalıdır. Yılda bir kere kalibrasyon ve validasyon yapılan otoklav cihazlarının hem performans hem de uzun ömürlü çalışma sağladığı görülmüştür. Otoklav cihazlarının kalibrasyon işlemi akredite olarak yapıldığı gibi izlenebilir olarak ta yapılabilir. Kalibrasyon ölçümleri cihazın merkez noktasına yerleştirilen bir datalogger ile program başından sonuna kadar sıcaklık ve basınç kaydı alınması işlemidir.

Otoklav, yüksek sıcaklık ve basınç altında çeşitli laboratuvar ekipmanlarının (cam malzemeler, besiyerleri, atık malzemeleri) sterilizasyon işlemi için mutlaka kullanılması gereken bir laboratuvar cihazıdır.

Otoklav Cihazı Nasıl Çalışır?

Basınçlı buhar ile sterilizasyon amacıyla kullanılan otoklav cihazı aslında buharla doymuş bir ortamda 100 oC’den daha yüksek ısı kullanarak sterilizasyon yapmaktadır. 121 oC’de 1.5 atmosfer basınç altında 15 ila 20 dakika içerisinde hastalık oluşmasına neden olabilecek tüm mikroorganizmaların ölmesine neden olabilir. Mikroorganizmalar yüksek basınç sebebiyle değil yüksek ısı nedeniyle protein denatürasyonu sebebiyle ölmektedirler.

Tüm otoklav cihazlarında hemen hemen aynı bölümler mevcuttur. Bu bölümler kazan, kapak, termostat, hava boşaltma musluğu, basınç ayarı subabı, manometre ve termometre’dir.

Otoklav kalibrasyonu yapan diğer firmalar;

Zentech Medikal 

Biyokal Kalibrasyon

Kalzen Kalibrasyon

Otoklav cihazı kalibrasyonu için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Categories
WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara