Portfolio

Nebülizatör Tamiri Bakım Onarımı

Nebülizatör Tamiri Bakım Onarımı

Nebulizatör nedir?

Basınçlı hava yardımı veya ses dalgaları vasıtası ile sıvı ilaçları buhara çeviren cihazlara nebulizatör denmektedir. Bu cihazlar solunum sıkıntısı çeken hastalara kullanılmaktadır. Cihazın dönüştürdüğü buhar sayesinde akciğerlerin tedavisi amaçlanır.

Nebulizatör Ne İşe Yarar?

Bu cihazı solunum sıkıntısı çeken ve rahatlamak isteyen hastalar kullanır. Doktorlar tarafından reçete edilen sıvı halde ki ilaçlar bu cihazlarda kullanılmaktadır. Astım hastalığı ile mücadele kapsamında en çok bu cihaza ihtiyaç vardır. Solunum sıkıntısı yönünden ağır olan KOAH hastalarına ve çocuklara bu cihaz kullandırılmaktadır. Bu bağlamda bu cihazın edinilmesi ve ihtiyaç duyulan anda kullanılması önem arz etmektedir. Böylece nefes almada karşılaşılan güçlüklerle mücadeleye yardımcı olmaktadır.

Nebulizatör Cihazı Hangi Durumlarda Gerekir?

Nefes darlığı ve solunum sıkıntısı çekilen durumlarda kullanılan bir cihazdır. Doğru ve etkin kullanılması hastalığın tedavisinde etkili rol oynamaktadır. İlk önce el temizliğine dikkat etmek gerekmektedir.

Ellerin temiz ve kuru olmasını sağladıktan sonra ilgili ilaç, nebulizatörün ilaç alanına eklenir. İlaç doktor tavsiyesi doğrultusunda, önerilen dozda kullanılmalıdır. Elektrik prizine takıp, cihazın açılmaya başlanması ile artık buhar çıkmaya başlayacaktır. Doktorun tavsiye ettiği şekilde ilacın kullanımı çok önemli bir husustur.

Solunum Yolu Tedavisi Türleri

Solunum yolu rahatsızlıkları için nebulizatör dışında farklı tedavi yöntemleri bulunur. Ancak inhalasyon yoluyla ilaçlar akciğerlere daha iyi ulaştırılır. Böylece alınan doz ve dağılım minimum düzeyde tutar.

Nebulizatör Kimler Kullanır?

Nebulizatörü, solunum yolu hastaları kullanır. Küçük çocuklar başta olmak üzere, astım hastaları, koah hastaları gibi nefes almakta problem yaşayanların tedavi aracıdır.

Bütün dünyada erişkin ve çocukların solunum sistemi hastalıklarının acil tedavisinde kullanımı oldukça yaygındır.

Nebülizatör Tamiri Bakım Onarımı için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer teknik hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara