Portfolio

İğne Dedektörü Kalibrasyonu Eğitimi

İğne Dedektörü Kalibrasyonu Eğitimi

Metal dedektörü, yakındaki metalin varlığını tespit eden bir araçtır. Metal dedektörler, nesnelerin içine gizlenmiş metal kalıntıları veya yer altına gömülü metal nesneleri bulmak için kullanışlıdır. Genellikle, zemin veya diğer nesneler üzerinde gezinebilen bir sensör probu olan el tipi bir üniteden oluşurlar.

Metal dedektör nedir ne işe yarar?

Metal dedektörleri, metalleri algılayabilen cihazlara denir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Askeri mayın, silah aramalarında, konser, havaalanı ve alışveriş merkezi üst aramalarında zararlı olabilecek eşyaları bulmamızda, arkeolojik ve jeolojik kazılarda yardımcı olur.

Gıda metal dedektörü nasıl çalışır?

Metal dedektörleri yapsında bulunan bakır bobinler vasıtası ile sürekli bir elektro-manyetik alan oluşturmaktadır. Bunu radyo frekansları gibi de düşünebilirsiniz. Vericiden çıkan sinyaller alıcıda toplanır. Bu alandan herhangi bir iletken geçiyorsa bu elektro-manyetik alanda bozulmalar olur.
Metal dedektörleri metal nesneleri algılar, ancak görüntü oluşturmazlar. … Elektromanyetik dalgalar kaynak bobini tarafından algılama alanına gönderir. İletilen dalganın elektromanyetik alanı bir iletken cisim üzerine çarptığında, cismin yüzeyine geçici akımları indükler. Bu akımlar elektromanyetik dalgaları yayarlar.
Metal dedektörleri elektromanyetik dalgalar gönderme ve alma genel prensibine göre çalışırlar. Gönderilen elektromanyetik dalga rastladığı metal cisim üzerinde “eddy currents” veya “faraday akımları” denen bir akım endükler
Metal dedektörü kalibrasyonu bakımı onarımı ve eğitimi firmamız bünyesinde mevcuttur.
İğne Dedektörü Kalibrasyonu Eğitimi için bize ulaşabilirsiniz.
Diğer kalibrasyon hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.
WordPress Theme built by Shufflehound.                                                                                                                     © Copyrigh © Tüm Hakları Saklıdır.  AKZEN KALİBRASYON ®
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Hemen Ara